NOVINKY

Aktuální zprávy z Bleděmodrého města

Novinky a pozvánky od Nevermore & Kosmonaut.

Říjen | listopad 2018

- Koncert s vernisáží  fotoobrazů z bookletu alba je ve čtvrtek 1.11. od 20h v brněnském Café Práh. Výstava v kavárně potrvá do 22.11. Bude to také první společné hraní s novým bubeníkem Vláďou Třebickým. Koncert doplní čtení poezie básníků spjatých s Brnem.

- Navazující výstava fotek BM bude k vidění od konce listopadu do ledna ve foyer divadla Husa na provázku. Veřejná vernisáž této výstavy se odehraje 23.11. po premiéře hry podle F. M. Dostojevského: Hráč. V triu zahrajeme pár písní akusticky.

- Pokud chcete nějaký kvalitně rámovaný fotoobraz mít doma, tak výběr a možnost jej objednat je na našem webu .

- Částkou 5000 Kč jsme aktuálně přispěli na konto veřejné sbírky holčičky Elinky Spurné. Každý kdo si zakoupil CD, tak přidal na tuto sbírku 30 Kč. Děkujeme!

- Kde si můžete v Brně koupit album Bleděmodré město?
Café Práh | obchůdek v kavárně| 9:00-22:00 | Ve Vaňkovce 1
Prodejna Indies | Poštovská 2| 9:00 - 18:30
Nebo online objednejte ZDE.

- V listopadu zveřejníme na našem youtube kanále nový videoklip na píseň Počítání světla ZDE.

Bleděmodré město a ohlasy

Bleděmodré město v recenzích a ohlasech:

"Album Bleděmodré město kapely Nevermore & Kosmonaut považuji za jeden z nejvýraznějších počinů letošního roku. Kdo máte rádi fúzi inteligentního citlivého rocku, popu, folku s občasnými projektily velice pestré palety dalších hudebních žánrů, samplů, včetně zvuků z interiérů i ulice, které podtrhují realitu, jste u cíle. Protože na nic lepšího zatím v letošní konceptuální české hudební sklizni nenarazíte." Milan Bátor - Folktime.cz | Celá recenze ke čtení zde.

"Album má velmi dobrý zvuk a obrovskou pochvalu si zaslouží také aranže... Po poslechu tohoto velmi inspirativního alba tedy vyrazte do brněnských ulic... Je to tematicky sevřený celek, propracovaný do posledního detailu." Milan Tesař - Brno: město hudby | Celá recenze ke čtení zde.

"Povedená nahrávka Bleděmodré město neobsahuje jen folk rock, žánrově se rozbíhá do různých dalších stran a úhrnem představuje hudebně příjemně barevnou a také obsahově zajímavou kolekci. Album je totiž koncepční a jde o poctu městu Brnu, což ale naštěstí není pojato urputně doslovnou formou. V některých skladbách jsou ty brněnské reálie přítomny spíš jen volně a v náznacích, díky čemuž pak celá kolekce nepůsobí nijak křečovitě a tematicky „předimenzovaně“.   Petr Korál | Celá recenze v časopisu Rock and all | řijen 2018

Hodnocení alba

Vysoké známky recenzentů nás velmi teší. Podívejte se na celé hodnocení zde.

Pořady o desce na radiových vlnách

Český rozhlas Olomouc - online poslech - o alba v pořadu Rockle

Český rozhlas Ostrava - online poslech - o albu v pořadu Hudební přístav

Český rozhlas České Budějovice - online - o albu v pořadu Písničkové rozhovory

Bleděmodré město v síti

 5plus2NEW express 2 | Brněnskodnes | Inspirujeme | Google Play | Kosmas | FolktimeAmazon  

Možnost objednat si album a přispět na dobrou věc

Pořiďte si album v distribuci vydavatelství Indies Scope zde.Koupí každého CD přispíváte 30 Kč na sbírku pro Elišku Spurnou, holčičku s onemocněním SMA. Přispět můžete také Elišce na č.ú.  2901186104/2010  Více informací o pomoci na webu.

Bořičí mýtů

OTÁZKA: Můžu si užít album inspirované Brnem, i když jsem tam nikdy nebyl? ODPOVĚĎ: Album osloví i ty, kteří Brno neznají, třeba touhou po hledání zdánlivě skrytého. Není to průvodce městem. Nečekejte ani hantec. Deska zachycuje i příběhy, které se mohli stát kdekoliv a přibližuje také témata dětsví, stáří, naděje ... K porozumění písním nepotřebujete znát žádné místní reálie.

OTÁZKA: Stačí, když si album virtuálně stáhnu nebo poslechnu na spotify? ODPOVĚĎ: Ne:). Booklet alba je důležitou součástí desky. Obsahuje výpravné fotky, které vychází z textů písniček. Fotografie vytvořil David Konečný, dal jim jedinečný styl a zachytil atmosféru pomalu mizejícího Brna. Dál booklet obsahuje informace o čem písně jsou, proč vznikly a proč jsou na albu. Také jsme ke každému textu přidali GPS souřadnice, které vedou na místo v textu zmíněné (logo pera) nebo tam, kde je inscenována fotografie (logo fotoaparátu), či k nějaké místní zajímavosti (logo oka). Jde nám o rozšíření zážitku a propojení s konkrétními místy.

Co se bude dít dál v Bleděmodrém městě?

Čekají nás dvě unikátní výstavy fotek z bookletu alba. V listopadu se můžete jít podívat do Café Práh a v prosinci i lednu bude tato výstava v divadle Husa na provázku.

Chcete si objednat fotoobrazy Bleděmodrého města?

Máme printy 11 fotek z Bleděmodrého města! Chcete mít taky na stěně Honzu Kolaříka, Terezu Marečkovou nebo třeba Simonu Zmrzlou? Vyberte a objednejte si fotku na našem webu. Cena je 2800 Kč za kvalitní print 40x40 cm v designovém rámu Nielsen. Limitovaná edice je ideální nejen pro všechny fanoušky Brna, ale taky pro milovníky originálních fotek.

Aktuálně | Vesmírní info.

- Podívejte se na videoklip k písni "Nejsme sami" ZDE.
- Nejbližší koncert je v Café Práh 21.9. (pátek) od 20h. Bude to koncertní rozlučka s bubeníkem Kočkou, který v dobrém odchází věnovat se svým dalším projektům.
- Koncert 1.11.  bude startovat s novým bubeníkem Vláďou Třebickým a opět v domovském klubu Café Práh.
- Výstavy fotek z bookletu se uskuteční v listopadu v Café Práh a v prosinci v divadle Husa na provázku.
- Nejčerstvější info. máme na FB profilu ZDE.

Nové album Bleděmodré město je na světě!

Nové album Bleděmodré město od naší kapely Nevermore & Kosmonaut je na světě a pokřtěno.

Čím je album jiné?
- příběhy inspirované Brnem; propracované aranže doplněné o zvuky města; booklet s výpravnými fotkami herců rozvíjející příběhy písní s GPS souřadnicemi k  místům rozšiřujícím zážitek z hudby

Informace o albu na oficiálním webu ZDE.

VIDEOKLIP: Nejsme sami

Jak si album objednat?
Stačí na tento email a obratem pošlu či k vyzvednutí v Café Práh. K CD je i možnost stáhnout MP3 (odkaz v bookletu). Oficiální distribuce je také u vydavatelství Inides Scope.

Informace pro média, alba k recenzím, tiskové zprávy, promo fotky| piště prosím na tento email .

Singl k poslechu HLAS |

Singl k poslechu BLEDĚMODRÉ MĚSTO |

Singl k poslechu BUFET VESMÍR |

-------------------------------------------------------------

O album "Bleděmodré město"

-------------------------------------------------------------

Nápad na konceptuální album inspirované Brnem vznikl z touhy začít tvořit nové písničky kapely už s nějakou spojující myšlenkou. Téma se přímo nabízelo. Od malička jsem překresloval mapy města a prolézal půdy starých domů i podzemí. Město mě vždy fascinovalo a teď jsem ho chtěl poznat ještě blíž. Kapela se pro nápad nadchla a začalo úžasné dobrodružství. Většinou jsem psal přímo v nočních ulicích. Psal jsem na nástupištích hlavního nádraží, odkud odjížděly za války transporty, chodil si povídat do hospůdek v „ghettu“, plaval v noční řece a se zavřenýma očima jsem s doprovodem hodiny procházel ulicemi, abych mohl zachytit hlas města. Texty se Brna dotýkají v různých souvislostech - od konkrétních míst, historických událostí, brněnských specifik až po čistě soukromý vztah třeba k rodnému domu.

Na hudbě se autorsky podílela celá kapela a do nahrávky jsme doplnili autentické zvuky města. Uslyšíte třeba starý pater noster z hlavní pošty, projíždějící šaliny, sirénu v ulicích, útržky telefonátů a další zvuky z míst, kde se písně odehrávají. Chtěli jsme vás k těm místům dostat co nejblíž. Nečekejte průvodce městem ani hantec, cílem bylo poznat Brno jinak. Brno má pro mě osobně nejintenzivnější bleděmodré odstíny při ranním rozednívání po probdělé noci, proto jsem tak nazval jednu ze skladeb a po ní pak dostala název celá deska. Bleděmodré město není příběhem města, ale je o příbězích, které se v něm staly nebo stát mohly.

Konceptuální album je také naší odpovědí na současný trend, kdy se stává zvykem udělat jeden singl s videoklipem a poslouchat písně útržkovitě bez pořadí. Bleděmodré město si musíte nejlépe pustit celé, aby se k vám dostal jeho příběh. Jako odkaz na známou brněnskou pověst o odbíjení zvonů je na desce jedenáct písní. Díky tématu se nabízelo spojit hudbu a slova s obrazem, proto jsme si dali záležet i na bookletu, který se v současné produkci stává rovněž pomalu ohroženým druhem. Na fotkách jsme spolupracovali s herci legendárního brněnského divadla Husa na provázku. Týdny jsem obcházel lokace a skicoval nápady, které vycházejí z textů písní. Opět jsem se ponořil do objevování ukrytých míst města. Fotilo se v bufetu, na Petrově, v pasáži i v obřím zničeném koncertním sále. Fotografie vytvořil David Konečný, dal jim jedinečný styl a zachytil atmosféru pomalu mizejícího Brna.

Chceme, aby deska inspirovala nejen poslechem, ale i v touze přiblížit se městu. Proto jsme ke každému textu přidali GPS souřadnice, které vedou na místo v textu zmíněné (logo pera) nebo tam, kde je inscenována fotografie (logo fotoaparátu), či k nějaké místní zajímavosti (logo oka). Jde nám o rozšíření zážitku a propojení s konkrétními místy.

Věřím, že album Bleděmodré město osloví i ty, kteří Brno neznají, třeba touhou po hledání zdánlivě skrytého. Michal Kosmonaut Šimíček

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Křest proběhl 18.6. s jedinečnými pojekcemi v brněnském planetáriu

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Fotky k prohlédnutí ZDE. Foto Pavel Gabzbyl. Report z akce ZDE.