Nevermore & Kosmonaut · Bleděmodré město

Koupit CD Stáhnout mp3 Koupit fotoobraz

Od malička jsem překresloval mapy města a prolézal půdy starých domů i podzemí. Město mě vždy fascinovalo a teď jsem ho chtěl poznat ještě blíž. Většinou jsem psal přímo v nočních ulicích. Psal jsem na nástupištích hlavního nádraží, odkud odjížděly za války transporty, chodil si povídat do hospůdek v „ghettu“, plaval v noční řece a se zavřenýma očima jsem s doprovodem hodiny procházel ulicemi, abych mohl zachytit hlas města. Texty se Brna dotýkají v různých souvislostech — od konkrétních míst, historických událostí, brněnských specifik až po čistě soukromý vztah třeba k rodnému domu.

Michal Kosmonaut Šimíček

Bleděmodré město ve fotografiích

Nedílnou součástí bookletu alba jsou fotografie, které vycházejí z textů jednotlivých písní a rozšiřují příběh alba o další rovinu. Na fotkách jsme spolupracovali s herci legendárního brněnského divadla Husa na provázku. Fotilo se v bufetu, na Petrově, v pasáži i v obřím zničeném koncertním sále. Fotografie vytvořil David Konečný, dal jim jedinečný styl a zachytil atmosféru pomalu mizejícího Brna.

Fotografie jsou na prodej v limitované číslované edici formátu 40x40 cm v hliníkovém rámu Nielsen. Cena jednoho printu je 2700 Kč.

Mám zájem o fotografii

Na hudbě se autorsky podílela celá kapela a do nahrávky jsme doplnili autentické zvuky města. Uslyšíte třeba starý pater noster z hlavní pošty, projíždějící šaliny, sirénu v ulicích, útržky telefonátů a další zvuky z míst, kde se písně odehrávají. Chtěli jsme vás k těm místům dostat co nejblíž. Nečekejte průvodce městem ani hantec, cílem bylo poznat Brno jinak. Brno má pro mě osobně nejintenzivnější bleděmodré odstíny při ranním rozednívání po probdělé noci, proto jsem tak nazval jednu ze skladeb a po ní pak dostala název celá deska. Ta pak není příběhem celého města, ale mozaikou příběhů, které se v Brně staly nebo stát mohly.

Pokračovat na web