NOVINKY

Nové album Bleděmodré město je na světě!

Nové album Bleděmodré město od naší kapely Nevermore & Kosmonaut je na světě a pokřtěno.

Čím je album jiné?
- příběhy inspirované Brnem; propracované aranže doplněné o zvuky města; booklet s výpravnými fotkami herců rozvíjející příběhy písní s GPS souřadnicemi k  místům rozšiřujícím zážitek z hudby

Informace o albu na oficiálním webu ZDE. Album provází pochvalné recenze ZDE.

BM na síti  | 5plus2NEW express 2 | Brněnskodnes | Inspirujeme | Google Play | Kosmas | FolktimeAmazon  |

VIDEOKLIP: Nejsme sami

Jak si album objednat?
Stačí na tento email a obratem pošlu či k vyzvednutí v Café Práh. K CD je i možnost stáhnout MP3 (odkaz v bookletu). Oficiální distribuce je také u vydavatelství Inides Scope.

Informace pro média, alba k recenzím, tiskové zprávy, promo fotky| piště prosím na tento email .

Singl k poslechu HLAS |

Singl k poslechu BLEDĚMODRÉ MĚSTO |

Singl k poslechu BUFET VESMÍR |

-------------------------------------------------------------

O album "Bleděmodré město"

-------------------------------------------------------------

Nápad na konceptuální album inspirované Brnem vznikl z touhy začít tvořit nové písničky kapely už s nějakou spojující myšlenkou. Téma se přímo nabízelo. Od malička jsem překresloval mapy města a prolézal půdy starých domů i podzemí. Město mě vždy fascinovalo a teď jsem ho chtěl poznat ještě blíž. Kapela se pro nápad nadchla a začalo úžasné dobrodružství. Většinou jsem psal přímo v nočních ulicích. Psal jsem na nástupištích hlavního nádraží, odkud odjížděly za války transporty, chodil si povídat do hospůdek v „ghettu“, plaval v noční řece a se zavřenýma očima jsem s doprovodem hodiny procházel ulicemi, abych mohl zachytit hlas města. Texty se Brna dotýkají v různých souvislostech - od konkrétních míst, historických událostí, brněnských specifik až po čistě soukromý vztah třeba k rodnému domu.

Na hudbě se autorsky podílela celá kapela a do nahrávky jsme doplnili autentické zvuky města. Uslyšíte třeba starý pater noster z hlavní pošty, projíždějící šaliny, sirénu v ulicích, útržky telefonátů a další zvuky z míst, kde se písně odehrávají. Chtěli jsme vás k těm místům dostat co nejblíž. Nečekejte průvodce městem ani hantec, cílem bylo poznat Brno jinak. Brno má pro mě osobně nejintenzivnější bleděmodré odstíny při ranním rozednívání po probdělé noci, proto jsem tak nazval jednu ze skladeb a po ní pak dostala název celá deska. Bleděmodré město není příběhem města, ale je o příbězích, které se v něm staly nebo stát mohly.

Konceptuální album je také naší odpovědí na současný trend, kdy se stává zvykem udělat jeden singl s videoklipem a poslouchat písně útržkovitě bez pořadí. Bleděmodré město si musíte nejlépe pustit celé, aby se k vám dostal jeho příběh. Jako odkaz na známou brněnskou pověst o odbíjení zvonů je na desce jedenáct písní. Díky tématu se nabízelo spojit hudbu a slova s obrazem, proto jsme si dali záležet i na bookletu, který se v současné produkci stává rovněž pomalu ohroženým druhem. Na fotkách jsme spolupracovali s herci legendárního brněnského divadla Husa na provázku. Týdny jsem obcházel lokace a skicoval nápady, které vycházejí z textů písní. Opět jsem se ponořil do objevování ukrytých míst města. Fotilo se v bufetu, na Petrově, v pasáži i v obřím zničeném koncertním sále. Fotografie vytvořil David Konečný, dal jim jedinečný styl a zachytil atmosféru pomalu mizejícího Brna.

Chceme, aby deska inspirovala nejen poslechem, ale i v touze přiblížit se městu. Proto jsme ke každému textu přidali GPS souřadnice, které vedou na místo v textu zmíněné (logo pera) nebo tam, kde je inscenována fotografie (logo fotoaparátu), či k nějaké místní zajímavosti (logo oka). Jde nám o rozšíření zážitku a propojení s konkrétními místy.

Věřím, že album Bleděmodré město osloví i ty, kteří Brno neznají, třeba touhou po hledání zdánlivě skrytého. Michal Kosmonaut Šimíček

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Křest proběhl 18.6. s jedinečnými pojekcemi v brněnském planetáriu

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Fotky k prohlédnutí ZDE. Foto Pavel Gabzbyl. Report z akce ZDE.

Křest nového alba "Bleděmodré město" 18.6. 2018

Po letech příprav a půl roce natáčení nám dovolte oznámit radostnou novinku. Naše konceptuální deska "Bleděmodré město", inspirovaná Brnem, bude mít křest s úžasnými videoprojekcemi 18.6. v planetáriu na Kraví Hoře. V distribuci Indies Scope deska vychází stejný den.

Proč NMK vytvořili konceptuální desku inspirovanou Brnem?

Druhé sbírkové video ...

Proč Nevermore & Kosmonaut vytvořili album inspirované Brnem?

Kosmi píše: "Nápad na konceptuální desku o Brně vznikl z touhy pokusit se psát nové písničky kapely už s nějakým spojujícím nápadem. Nechtěli jsme opět na desku naskládat nesourodé písně a čekat, že to bude dohromady nějak fungovat. Téma se přímo nabízelo. Od malička jsem pastelkami překresloval mapy města, hledal brněnská „Stínadla“ a prolézal půdy starých domů. Město mě vždy fascinovalo. Teď jsem chtěl Brno poznat ještě blíž a ve svých textech to vše zachytit. Kapela se pro nápad nadchla a tvůrčí atmosféra byla i s příchodem Kočky, nového bubeníka, ideální. Začalo úžasné dobrodružství. Většinou jsem psal přímo v ulicích. Čas pro procházky městem byl především v noci. Otevřel se mi úplně nový vesmír a inspirace byla všude kolem. Začal jsem si informacemi z knížek spojovat s konkrétními místy. Psal jsem na nástupišti brněnského nádraží odkud odjížděly za války transporty, procházel místa spojená s odsunem německých obyvatel, objevoval po 70 letech místa po leteckých náletech, chodil si povídat do cikánských hospůdek na Bratislavské, plaval v noci v městské řece a třeba se zavřenýma očima šel s doprovodem ulicemi, abych mohl lépe poslouchat hlas města a co nejlépe ho zachytit. Při svém pozorování města jsem víc poznával i sám sebe. Začaly se mi vybavovat vzpomínky na dětství spojené s Brnem a další příběhy, které jsem zaslechl nebo se staly mým blízkým. To vše jsem se pokusil zachytit v textech „Bleděmodrého města“. Věřím, že osloví i ty, kteří třeba v Brně nežijí, třeba opravdovostí své výpovědi."