NOVINKY

Stream koncertu

Sledujte ve středu 16.2. v 20h stream živého koncertu skupiny Nevermore & Kosmonaut z brněnského Café Práh na FB či na YouTube:

Děkujeme za dobrovolný příspěvek za sledování na č.ú. 2001608973/2010.

LIVE KONCERT | Přijďte si užít koncert také na živo. Vstupné 100 CZK.

Média o albu XCR-9

Koupit desku přes e-shopy 

Indies, Supraphon, Mall.cz, Bontonland, Akordshop, Kosmas.cz, Knižní klub, Booktook.cz

Pořady a rozhovory v rádiu o albu XCR-9

  • Rádio Proglas - Jak se Vám libí? | 11.11. v 19:15 | Pavel Karas o albu XCR-9. Poslech ZDE.
  • Čro Olomouc v pořadu Na cestě | 22.11. | Tři písně a povídání o desce. Poslech ZDE.
  • Čro Olomouc v pořadu Rockle | 7.12. | Čtyři písně a povídání o desce. Poslech ZDE.
  • Slovenský rozhlas - Rádio Devín | 14.1.2021 |19:00 | Pořad Folkfórum. Poslech ZDE.
  • Hudební rozhovory s NMK z let 2013, 2014, 2017, 2018, 2020. Poslech ZDE
  • Čro Ostrava v pořadu Hudební přístav | 3.2. | Informace o desce a jedna píseň. Poslech ZDE.
  • Rádio 7 | 14.3. | Hodinový pořad o albu XCR 9. Poslech ZDE.

Články o desce v médiích
Folktime.cz - o písních z albaFrontman.cz, Csmusic.cz, Musicserver.cz, Planeta Brno, Brno - Město hudby, Šalina, 5plus2, Časopis Brno-Střed

Recenze alba
Recenze na Hudebniknihovna.cz, Recenze v časopisu Headliner, Recenze na Brno - Město hudby, Recenze J.H., Hodnocení desek na Folktime.cz

Informace o albu XCR-9 Písně do rakety

O desce

Nové album skupiny Nevermore & Kosmonaut, které se jmenuje XCR-9 s podtitulem „Písně do rakety“, bylo natočeno před plánovanou cestou kapely do vzdálených míst nejbližšího Vesmíru. Deska s sebou nese zprávu o lidech a jejich životech, imaginaci, odhodlání i pochyby před dalekou misí s určitým cílem, ale bez pravděpodobného návratu. Teprve když něco ztrácíte, uvědomíte si, co je důležité. Samotnou vesmírnou cestu ilustruje devět obrazů uznávaného tvůrce Jindřicha Janíčka, které jsou součástí výpravného bookletu. Album natáčeno ve Studiu Reset v Brně pod vedením zkušeného zvukového mistra Romana Kašníka. Najdete na něm devět autorských písní. Křest desky proběhne v digitáriu brněnské Hvězdárny za doprovodu videoprojekcí. V listopadu se také uskuteční měsíční výstava originálních obrazů z alba v brněnském Café Práh.

Vydání desky XCR-9 Písně do rakety
10.11. 2020 | Distribuce Indies Scope | Album objednávejte ZDE.

Kdo tvoří kapelu?

Kapelu Nevermore & Kosmonaut tvoří: Pavel Karas (kytara), Michal Kosmonaut Šimíček (zpěv), Vláďa Třebický (bicí) a Vít Sklenář (basová kytara).

Informace o Nevermore & Kosmonaut

 V roce 2014 vydala skupina své první oficiální album "Mezi planetami". Za druhou studiovou desku "Bleděmodré město" (2019), která je inspirována Brnem, byla kapela nominována na prestižní hudební cenu Anděl v kategorii Folk. Ve stejném roce obdržel Michal Kosmonaut Šimíček za texty na tomto albu ocenění "Za krásu slova".

Informace pro média

Chcete o albu XCR-9 napsat recenzi či ho zmínit v článku, na webu, uvést v rádiu? Rádi vám zdarma zašleme kompletní album. Napište prosím sem.

Nevermore & Kosmonaut podporuje

Koupí každého CD přispíváte 30 Kč na činnost z.s. Človíček, zaměřujícího se na práci s dětmi se zdravotním postižením a dětmi ze sociálně slabého prostředí. Informace o možnosti jak více pomoci na www.clovicekbrno.cz

NOVÝ VIDEOKLIP K PÍSNÍ MEZI POCHYBAMI

UKÁZKY ILUSTRACÍ Z BOOKLETU ALBA XCR-9

V bookletu nového alba Nevermore & Kosmonaut "XCR-9 Písně do rakety" naleznete deset nádherných grafik Jindřicha Janíčka, které ilustrují naši pouť Vesmírem a dozvíte se z nich tajemství naší cesty. V listopadu 2020 také proběhne výstava těchto obrazů v brněnském Café Práh. Odtajňujeme čtyří z nich. Pokud si chcete objednat limitovaný zarámovaný fototisk jedné z grafik napište sem.

HUDEBNÍ UKÁZKY Z ALBA XCR-9 PÍSNĚ DO RAKETY

1. singl  | MEZI POCHYBAMI  | pro poslech klikněte sem

Poslechněte si první zveřejnění singl z alba XCR-9. Píseň se jmeuje Mezi pochybami. Aktuálně k němu natáčíme videoklip.

2. singl | BLEDĚMODRÁ TEČKA - PALE BLUE DOT | pro poslech klikněte sem

Jediná píseň, kterou na albu zpívá kytarista Pavel Karas (autor hudby) s Kosmiho textem. Tato písníčka na albu XCR-9 Písně do rakety od Nevermore & Kosmonaut se váže k této události. Před opuštěním Sluneční soustavy v roce 1990, pořídila Sonda Voyager 1 snímek Země ze vzdálenosti šesti miliard kilometrů. Fotografie dostala název Pale Blue Dot. Přejeme příjemný poslech.

Poslech | VESMÍRNÝ VZKAZ JIŘÍHO GRYGARA PRO NMK | pro poslech klikněte sem

Poslechněte si vzkaz od legendárního českého astronoma pro skupinu Nevermore & Kosmonaut, který se rovněž objeví na jejich novém albu XCR-9 „Písně do rakety“. Deska byla natočeno před plánovanou cestou kapely do vzdálených míst nejbližšího Vesmíru.

Dramatický vznik alba XCR-9

Kosmi píše:
"Už při vydání předchozího alba Bleděmodré město, jsem věděl o čem bude další deska. Natočíme ji před naší plánovanou cestou do Vesmíru a bude se jmenovat Písně do rakety.  Andělská nominace za Bleděmodré město nás hodně překvapila a potěšila. Po této desce odchází z kapely Aleš (klávesy), Kočka (bicí) i Štěpán (basa). Odchází v dobrém a tam, kam je srdce táhne. Zůstáváme s kytaristou Pavlem jako autorská duše kapely. Přichází Vláďa (bicí) a Vítek (basa). Pro kapelu, která nemá moc živých hraní, je právě album hnací motor všeho. Proto se rozhodujeme desku vydat už dva roky po BM. Šest novým písní chceme opět ve studiu Reset natáčet už v březnu 2020, ale přichází covid a nejde se scházet ani na zkouškách. *Využívám domácí karanténu k dopsání textů a mám přesně ten pocit při psaní, který chci dostat na celou desku, která je o tom, co ztratíte, když někam na dlouho zmizíte. *Finalizovat texty mi opět pomáhá moje Lada. * Padá rozhodnutí desku nazvat XCR-9  a uvést i podtitul Písně do rakety. Kromě odkazu na Ikárii XB1 je označení XCR-9 i název raketoplánu, kterým hodláme do Vesmíru odletět. Kapela znovu začíná zkoušet a v červnu jde do studia. Ještě než jsme začali máme tři měsíce zpoždění. Přes léto je potřeba dozkoušet poslední tři písně desky. Setkávám se v Praze s Jindřichem Janíčkem, který pro booklet bude ilustrovat naší vesmírnou cestu. Souzní s nápadem a osobitě jej rozvíjí. Spolupráce s ním je můj splněný sen, protože jeho práce obdivuji řadu let.

Všechny složené písně píšeme v jasném pořadí a každá textově naplňuje jedno téma, které jsem si dopředu určil. V srpnu a září se snažíme zkoušet. Na konci září přeruší nahrávání onemocnění, které se nakonec neukáže tolik vážné, že by nahrávání zastavilo. Dál přitvrzují opatření vlády a covid je zase na vzestupu.

Zbývá ještě sehnat polovinu peněz na desku. Snažíme se rozjet předplacení alba na Startovači. V současné době je to poslední možnost, jak získat peníze na projekt, protože na koncertech jsme už tři roky prodali minimálně nosičů. Pro lidi je deska jen nepotřebná věc, který si nemají stejně kde přehrát. Nesmírně si vážíme těch, kteří to chápou jako my a album podpořili. Pro nás je XCR-9 srdcová výpověď hudbou a texty. Je lhostejné zda ji budeš poslouchat na CD či digitálně. Žel to jak si desku poslechneš, však nijak nesnižuje obří náklady na její natočení. V tom je právě ta potíž. Z přehrání našich písní ze spotify máme pár halířů ročně, tudy cesta pro méně známé autory nevede. Právě kvůli všem obtížím při financování projektu, to bude možná naše poslední deska. Uvidíme.

Nakonec úspěšně dokončíme sbírku na startovači i album. Deska vychází v distribuci Indies Scope 10.11. a do světa ji uvede i nový videoklip na píseň Mezi pochybami. Nádherný ilustrovaný booklet vypadá jako malá knížka s texty. Dozvíte se z něho jak naše cesta probíhala a proč jsme na ni vůbec vyrazili. S nahrávkou jsme rovněž velmi spokojeni.

Plánovaný listopadový křest s video projekcemi přesouváme na 23. března příštího roku. Nicméně se nijak nevzdáváme. XCR-9 je v zásadě album o naději.“

Midnight Twilight

Nový videoklip metal-melodic Bandzone.cz Kapely Koncerty Videa Fanoušci Kluby Soutěže Bandzone.cz blog Inzerce a ostatní projekty Rezervace top promo pozice na homepage Inzerce Služby pro kapely Zkušebny pro kapely Presskity Prodejhudbu.cz Doprava kapel Podpora Nápověda & FAQ Kontakt Podmínky používání O Bandzone.cz Loga a dtp. Registrovaných skupin 44 883 Registrovaných fanoušků 217 308 Skladeb v databázi 316 658 var pp_gemius_identifier = new String('.co7y6bYeKGdv658Qc0d15eALV.UcKdCxKYtFLe_AtT.p7'); function gemius_pending(i) { window[i] = window[i] || function() { var x = window[i+'_pdata'] = window[i+'_pdata'] || []; x[x.length]=arguments;};}; gemius_pending('gemius_hit'); gemius_pending('gemius_event'); gemius_pending('pp_gemius_hit'); gemius_pending('pp_gemius_event'); (function(d,t) { try { var gt=d.createElement(t),s=d.getElementsByTagName(t)[0]; gt.setAttribute('async','async'); gt.setAttribute('defer','defer'); gt.src='//gacz.hit.gemius.pl/xgemius.js'; s.parentNode.insertBefore(gt,s);} catch (e) {}})(document,'script'); var _gaq = window._gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-407459-1']); _gaq.push(['_setCustomVar', 1, "PageClass", "band", 3]); _gaq.push(['_setCustomVar', 2, "UserClass", "guest", 3]); _gaq.push(['_setCustomVar', 3, "FanCount", "100-250", 3]); _gaq.push(['_setDomainName', '.bandzone.cz']); _gaq.push(['_setAllowHash', false]); _gaq.push(['_trackPageview']); //--> $.getScript('//connect.facebook.net/cs_CZ/all.js', function(){ window.fbAsyncInit = function() { FB.init({ appId: "320155288046087", xfbml: true }); }; });   0.000255 cc(editor) 0.000799 cc(fanList) 0.000252 cc(relatedBandList) 0.000365 cc(mainTabs) 0.000163 cc(apiUserToken) 0.002194 static_files_header 0.001337 cc(siteSearchForm) 0.002051 cc(userBoxNew) 0.000263 cc(userMenu) 0.004332 cc(player) get cache: 0.000432 get bands list: 0.000917 0.001678 (+0.000056) cc(otherBandsFavorizedByFans) 0.000523 cc(footerStats) 0.004278 cc(adminContainer) -->